Pāriet uz galveno saturu
  • LAT
  • ENG
Adventures in Ethiopia
  • Par mani
  • Etiopija
  • Blogs
  • Galerija
  • Tuvākie notikumi
  • Kontakti

Tu zini, ka Etiopijā dzīvo melnkrēpju lauvas?

27. augusts, 2024 pl. 20:07, Nav komentāru
   Nu, ja nezināji šo faktu, tad tagad zini. Bet vēl Tev būtu noderīgi zināt, ka Tu tās neieraudzīsi dzīve, ja vien neesi īpaši veiksmīgs. Etiopija nav to valstu sarakstā, kur jābrauc dzīvniekus lūkoties, kaut arī viens otrs ceļojumu organizators sola ieraudzīt gan zebras, gan žirafes un ziloņus. Var jau būt, ka man arī būtu jāpiesakās uz šādu tūri, jo pa 15 + gadiem neesmu tur redzējusi nevienu žirafi. Par ziloņiem jāsaka - ir, ir redzēti, bet vai gribu vēlreiz redzēt... Nezinu gan. Nu, ja tas palaidnis nebūtu izsitis mašīnai logu, tad man viņi tur labāk patiktu :) 

   Labi, ja nopietni, Etiopijā ir pa kādam dzīvniekam, bet visreālāk ieraudzīt ir kaut ko no antilopēm, hiēnas, kārpucūkas un šādus tādus mērkaķus. Ievērības cienīgs ir Gelada paviāns. Nu varens skaistulis! Mums pa šiem gadiem ir izdevies redzēt tos pašus niknos ziloņus, dažus bifeļus, sen atpakaļ zebras (vairs tai parkā netiek), civetkaķi, beigtu servalu (gan jau ir kāds dzīvs arī), sarkano Etiopijas vilku, hiēnas (pat ļoti tuvu), strausus savvaļā, dažādas antilopes (tai skaitā Kudu). Nilzirgus un krokodilus Chamo ezerā tagad grūtāk ieraudzīt, jo ūdens līmenis ir ļoti pacēlies pēdējos 5 gados. Dažreiz var satikt kādu Nīlas monitoru, bieži var sastapties ar ķirzakām. Nu čūskas, lai arī skaitās, ka tur ir viena otra pietiekami nedraudzīga, es neesmu neko daudz tās redzējusi. Tad jau noteikti Latvijā skraidot pa Gaujmalu to ir daudz vairāk. 

   Ja gribi redzēt patiešām vērtīgus dzīvniekus, tad jābrauc ir uz salīdzinoši ilgu laiku un jāapbruņojas ar pacietību. Parastajās tūristiem piedāvātajās paketēs, noteikti neizdosies sastapt neko diži retu. Apmešanās NP nav lēta un neviens nevar garantēt, ka izdosies ieraudzīt šo lauvu, panteru vai ziloni pat ja nedēļu klīdīsi ar skautu pa brikšņiem. 

   Melnkrēpju lauvu vari doties meklēt uz Bale kalniem. Tur pat (jau pavisam reāla iespēja) var ieraudzīt Etiopijas sarkano vilku, kalnu nialu, leopardu, milzu mežacūku (reiz redzēju, tiešām liela) un kādu savvaļas suni. Ja gribi ziloņus, tad jādodas uz  Chebera Churchura NP vai uz  Babille Elephant Sanctuary. Uz Mago NP - ja gribi ilgstošos pūliņos atrast - lauvas, leopardu, Beisa oriksu, nīlzirgu, bifeļus, gepardu, žirafes, hiēnas, Āfrikas savvaļas suni, kārpcūkas, Nīlas krokodilu, zebras un Āfrikas ziloni. Savukārt uz Gambellas NP dodies, ja ceri ieraudzīt kādu no šiem - Āfrikas zilonis, Āfrikas bifeļi, krūmcūkas, Nūbijas žirafe, nīlzirgs, leopards, lauva paviāns un plankumainā hiēna. Te var gadīties arī kurpjknābis, cekulainā dzērve, dažādi paradīzes putni... Putnu patiesībā Etiopijā ir daudz. Ornitologiem te ir paradīze. Ja runa par kurpjknābi, tad tas esot manīts arī pie Tana ezera. Borena NP vispopulārākās ir zebras. Tās te ir 2 sugas - līdzenuma zebra un Grevi zebra (neesmu tur redzējusi nevienu). Bez tam tur solās būt - mazie kudu, lielie kudu, melnmuguras šakāļi, Beisa oriksi, kārpu cūkas, Sommerringa gazeles un Granta gazeles, un, protams, bezgala daudz putnu. Tai skaitā -  prinča Ruspoli turako. Afāru apgabalā ir tāds Yangudi Rassa NP. Te varot atrast Somālijas savvaļas ēzeli, orikss, Grevi zebra, gepards, leopards, lielausu lapsa, šakālis, dzeloņcūkas, mazais flamingo, strauss un vēl šis tas. 

   Nu, ar šo arī šoreiz beigšu, citādi būs par daudz.

Etiopijas endēmais dzīvnieks - Galeda paviāns Simiena kalnos

Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Etiopijai pa diagonāli no 7.02. - 23.02. 2026
    8. apr. 2025
  • Apkopojums par piedzīvoto Botsvānā
    6. apr. 2025
  • Āfrikas saule
    10. mar. 2025
  • Khama Rhio Sanctuary
    7. mar. 2025
  • Central Kalahari Game Reserve
    4. mar. 2025
  • Kubu Island
    2. mar. 2025
  • Zini, kas ir lietus sezona Botsvānā?
    2. mar. 2025

Indra Etiopijaā ar fotokameru pie ciltīm

E-pasts: [email protected]
 Latvija.ai mājaslapu katalogs